Polecane obiekty:

Sopocki Apartament

Sopocki Apartament Sopot
Sopot
Apartamenty
Cena: od 70,00 PLN

Imperial Apartments

Imperial Apartments Sopot
Sopot
Apartamenty
Cena: od 70,00 PLN

Sopockie Apartamenty

Sopockie Apartamenty Sopot
Sopot
Apartamenty
Cena: od 60,00 PLN

Villa 33

Villa 33 Sopot
Sopot
Pokoje z łazienkami
Cena: od 50,00 PLN

Hotel Bursztyn

Hotel Bursztyn Sopot
Sopot
Hotel ***
Cena: od 170,00 PLN

Hotel Haffner

Hotel Haffner Sopot
Sopot
Hotel, SPA & Wellness
Cena: od 249,00 PLN

Bądź na bieżąco!

sopot nasza klasasopot facebook

Promocje w Gdańsku

Hotel Wolne Miasto Gdańsk Hotel Wolne Miasto
od 210,00 PLN
Hotel Hilton Gdańsk Hotel Hilton Gdańsk
od 320,00 PLN
Hotel Mercure Hevelius Gdańsk Hotel Mercure Hevelius Gdańsk
od 260,00 PLN
Hotel Królewski Gdańsk Hotel Królewski
od 220,00 PLN
Hotel Qubus Gdańsk Hotel Qubus Gdańsk
od 182,00 PLN

Sopot
Miasto w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską (Morze Bałtyckie), położone pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Szerzej, wraz z Pruszczem Gdańskim, Redą, Rumią i Wejherowem jest elementem aglomeracji gdańskiej. Sopot jest najmniejszym pod względem ludności powiatem grodzkim w Polsce.
Więcej…
 
Molo w Sopocie
Tylko w Sopocie turysta znajdzie 515,5 metrów niezwykłego drewnianego mola przecinającego plażę. Sopockie molo to zawsze pewny punkt programu osób odwiedzających Trójmiasto. Jest to miejsce zarówno zdrowotnych spacerów, koncertów, jak również przystań żeglugi pasażerskiej.
Więcej…
 
Opera Leśna w Sopocie
W 2009 r. obchodziła jubileusz stulecia swojego powstania. Sopocki amfiteatr kojarzy się przede wszystkim z Międzynarodowym Festiwalem piosenki w Sopocie, ale sławą zaczął się cieszyć już dużo wcześniej. W okresie międzywojennym odbywały się tu festiwale wagnerowskie, na których występowali artyści zaliczani do ścisłej czołówki europejskiej.
Więcej…
 
Grodzisko w Sopocie
Grodzisko przy ulicy J.G. Haffnera obramowane potokami Grodowym i Kamiennym położone jest zalesione wzniesienie na szczycie którego znajduje się obwałowany majdan grodowy o wymiarach 45 x 49,5 m. Jest to pozostałość po istniejącym w okresie od VIII-X wieku Grodzisku. Jego położenie, niedostępność miejsca, ukształtowanie wałów ziemnych świadczą,
Więcej…
 
Dworek Sierakowskich w Sopocie
Klasycystyczny Dworek Sierakowskich, obok Dworu Hiszpańskiego, należy do najstarszych zabytków budownictwa sopockiego. Na parterze zachowały się zabytkowe detale: kaflowe piece z końca XVIII w., kilkoro zdobnych drzwi dwuskrzydłowych, liczne okucia metalowe, stiukowe fasady, rozeta i malowidła na suficie.
Więcej…
 
Gdańsk
Gdańsk (niem. Danzig, łac. Dantiscum, Gedanum) – miasto portowe w Polsce nad Morzem Bałtyckim, stolica województwa pomorskiego, oraz archidiecezji gdańskiej. Gdańsk jest również miastem królewskim i hanzeatyckim, swego czasu najludniejszym i najbogatszym w Rzeczypospolitej. Pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi z 997 r.
Więcej…
 
Akwarium w Gdyni
W kilkudziesięciu akwariach można obejrzeć morskie zwierzęta z mórz i oceanów z różnych rejonów świata, a także słodkowodną faunę i florę ze wszystkich kontynentów. Równie okazała jest ekspozycja spreparowanych wodnych zwierząt i roślin prezentowanych w dioramach i gablotach Sali Dydaktycznej, Sali Bezkręgowców i Sali Bałtyckiej.
Więcej…
 
Marina w Gdańsku
Gdańsk był zawsze bezpieczną przystanią dla żeglarzy. W samym sercu starówki znajduje się pływająca marina jachtowa. Miłośnicy sportów wodnych mogą uprawiać je na wodach Zatoki Gdańskiej oraz na sztucznym zalewie Opływu Motławy, znakomicie nadającymi się także na wyprawy kajakowe. Z Gdańska można również wypłynąć w rejs statkami białej floty po porcie i po Zatoce Gdańskiej aż na Hel.
Więcej…
 
Fokarium na Helu
Przy Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego istnieje jedyne w Polsce fokarium, w którym przez cały rok podziwiać można foki szare. Jeszcze 100 lat temu żyło ich w Zatoce Gdańskiej około tysiąca, jednak rybacy traktowali je jak szkodniki i usilnie tępili. W miarę upływu lat pokaźne, bo kilkutysięczne zastępy tych przemiłych ssaków prawie zupełnie zniknęły z naszych wód.
Więcej…
 
Ulica Długa i Długi Targ
Ulica Długa i Długi Targ tworzące Trakt Królewski należą do najpiękniejszych ulic Gdańska. Biegną prostopadle do Motławy od Złotej Bramy do Zielonej Bramy. Długi Targ w XVI i XVII wieku pełnił rolę giełdy. Mieszkali tu najzamożniejsi patrycjusze gdańscy, burmistrzowie, bogaci kupcy i niemal każda kamienica ma swoją własną ciekawą historię.
Więcej…
 
Ratusz Głównego Miasta w Gdańsku
Najokazalsza i najcenniejsza budowla świecka dawnego Gdańska, siedziba władz miasta. Budowany był od 1379 do 1492 roku. Hełm wieży o wysokości 80 m, stworzony przez mistrza Dirka Danielsa z Zelandii, wieńczy metalowy, złocony posąg króla Zygmunta Augusta. Trzy skrzydła obecnego dziedzińca ukończono w 1593-96 r.
Więcej…
 
Dwór Artusa w Gdańsku
Przez wiele lat był jednym z najwspanialszych tego typu obiektów w Europie północnej. Dwory Artusa powstawały licznie w całej Europie a szczególnie w miastach hanzeatyckich, jako miejsca spotkań zamożnego patrycjatu, kupców i rzemieślników na wzór legendarnego Okrągłego Stołu rycerzy króla Artura. Gdański Dwór Artusa był ważnym ośrodkiem życia towarzyskiego i handlowego Gdańska
Więcej…